Dekorowanie ciastek

Ciastka są dekorowane na różne sposoby, by tylko wyróżniały się na tle innych. Wiadomo, że te, które będą wyglądały na ładniejsze i smaczniejsze, szybciej się sprzedadzą. Coraz więcej cukierni dekoruje również ciastka na konkursach w zdobieniu. Tym samym mogą one zaoferować klientom wyroby wysokiej jakości, które cieszą podniebienie, ale i oczy.

Ciastka są dekorowane na wiele sposobów. Najczęściej używa się do tego lukru zabarwionego na różne kolory. Innym sposobem zdobienia jest wybijanie na słodyczach konkretnych wzorów i kolorów. Wykonuje się je ręcznie lub za pomocą maszyn. Specjalne urządzenia do dekorowania ciastek zdobią w łatwy i szybki sposób ciastka, dzięki czemu ich produkcja jest bardzo wydajna. Maszyny wyciskają na ciastka małe ilości różnego rodzaju kremów, które są komponowane w określony sposób. Dzięki nim ciastka stają się bardziej wyszukane, ale i smaczniejsze z kremem na wierzchu.

Ciastka można dekorować także za pomocą różnych figurek czy elementów z mas plastycznych- marcepanu, czekolady, masy cukrowej itp. Na ciastach i ciasteczkach coraz częściej tworzone są wzory z bardzo małych fragmentów, które wyglądają w rezultacie jak hafty lub mozaika. Oczywiście nie zapominajmy też o ich dekorowaniu polewą lub owocami. Czasami w piekarniku z czekolady lub owoców są wypiekane specjalne fragmenty, które następnie umieszczane są na ciastkach.

Tak naprawdę zdobienie słodyczy polega przede wszystkim na kreatywności oraz cierpliwości. Wiadomo, że w fabrykach produkcja budzących niesamowite wrażenia wizualne ciastek idzie maszynowo, ale w warunkach domowych także można je pięknie ozdobić. Wystarczy do tego rękaw cukierniczy i różnej wielkości dysze do zdobienia. Reszta stanowi naszą inwencje twórczą. Już z lukru i kremu wyciskanego na ciastka można zrobić świetne ozdoby.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s